SMP Robotics Systems Poland ®

Ochrona dla firm przemysłowych, handlowych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej w erze robotyki

Ochrona dla firm przemysłowych, handlowych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej w erze robotyki

Organizacje przemysłowe i handlowe mogą podnieść poziom bezpieczeństwa i czerpać znaczne korzyści ekonomiczne, zastępując pracowników ochrony robotami patrolowymi S5.2.

Roboty patrolowe są bardziej skuteczne niż ochroniarze, ponieważ znajdują się na strzeżonych obszarach przez całą dobę. Są one wyposażone w inteligentny, 360-stopniowy system nadzoru wideo, który może rozpoznawać ludzi, a ich wbudowany system analityczny może przewidzieć, kiedy pojawią się niebezpieczne sytuacje.

Praktyka pokazała, że ​​samo pojawienie się robota na strzeżonych obiektach ma potężny wpływ psychologiczny na potencjalnych intruzów, i to nie tylko zapobiega zarówno złym zamiarom, jak i przypadkowym intruzom, ale także nielegalnym działaniom zaplanowanym z góry.

Korzystanie z patrolujących robotów jest znacznie bardziej opłacalne z komercyjnego punktu widzenia niż zatrudnianie personelu ze względu na przystępną cenę robotów i rozsądny koszt utrzymania ich podczas operacji.

Roboty bezpieczeństwa eliminują problemy związane z zarządzaniem personelem: zatrudnienie, szkolenie, nadzór, codzienne problemy, choroby i wakacje

Przez wiele lat właściciele firm korzystali z usług ochroniarzy, zwiększając koszty ogólne firmy i zmniejszając jej konkurencyjność. Nadszedł czas, aby to zmienić.

Ochroniarze to przestarzałe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo. Zastąpienie ich robotami jest jak zsiadanie z wagonu i wsiadanie do elektrycznego samochodu Tesli.

Funkcje robota-strażnika patrolującego obiekt przemysłowy lub handlowy

po trasach patrolowych. System wykrywania wideo rejestruje wszystko i przesyła obrazy wideo do dyspozytora ochrony. Główną wartością dodaną robotów jest to, że przy ich użyciu jeden lub dwóch funkcjonariuszy ds. bezpieczeństwa może sprawować niezawodną kontrolę nad obszarem praktycznie nieograniczonym. Kilka robotów może poruszać się po obiekcie, wskazując ich obecność, a jeśli odkryją ludzi, przesyłają obrazy wideo do dyspozytora.

Czujny inteligentny system nadzoru wideo jest w stanie rozpoznać próby wtargnięcia zarówno w dzień, jak iw nocy dzięki modelowi robota wyposażonemu w kamerę termowizyjną. Dostępność kilku modeli robotów pozwala wybrać precyzyjne rozwiązanie dla określonego celu i nie płacić zbyt wiele za jeden model, który jest uniwersalny.

Robotyzacja systemu bezpieczeństwa może odbywać się na kilku etapach. Zaczynając od 2-3 robotów i oceniając ich prawdziwą skuteczność, można stopniowo zwiększać ich liczbę i zmniejszać liczbę personelu. Pomimo faktu, że niewielka liczba robotów „rozpuszcza się” na terenie strzeżonego obiektu, który nie jest nawet tak duży, ciągłe patrolowanie może znacznie zmniejszyć ryzyko i potencjalne zagrożenia.

Różnica między robotami bezpieczeństwa (Knightscope i innymi)

W przeciwieństwie do innych robotów zaprojektowanych do poruszania się po gładkich podłogach w centrach handlowych, roboty produkowane przez SMP Robotics są przeznaczone do patrolowania rozległych, otwartych obszarów ziemi, a także obiektów przemysłowych. Dlatego w ich konstrukcji zastosowano opony pneumatyczne z wyraźnym bieżnikiem, który jest stosunkowo duży.

Roboty patrolowe z serii S5.2 mają zestaw właściwości, dzięki czemu są najbardziej kompleksowym i ekonomicznym rozwiązaniem do patrolowania pomieszczeń obiektów przemysłowych i komercyjnych. Działają w trybie patrolu grupowego, w którym roboty koordynują wszystkie swoje ruchy między sobą, aby nie było obszarów niestrzeżonych. Automatyczne stacje dokujące do ładowania służą do ładowania robotów bez udziału człowieka. Podczas ładowania akumulatorów robot może kontynuować nadzór wideo. Oprócz przesyłania obrazów wideo sytuacji alarmowej za pośrednictwem bezprzewodowych sieci 4G i WiFi , roboty patrolowe stale rejestrują dane za pomocą wszystkich swoich panoramicznych kamer wideo w formacie HD.

Podobnie jak w przypadku zakupu innych urządzeń przemysłowych, przy zakupie robotów zabezpieczających można je odpisać jako odliczenie podatku, zmniejszając w ten sposób podstawę opodatkowania.

Instalacja pod klucz, a następnie konserwacja robotów patrolowych

komercyjnej. Zapewniają również wsparcie w początkowym okresie użytkowania robotów. Cała praca odbywa się w ramach rozwiązania „pod klucz”. Nadzór instalacji ze strony producenta zapewnia szybkie uruchomienie robotów. Konieczny jest krótki okres próbny, aby zoptymalizować trasy patrolowe robotów.

Specjaliści z firmy zewnętrznej, która zapewnia techniczne usługi bezpieczeństwa, mogą wykonywać prace konserwacyjne robotów patrolowych, podobnie jak personel wewnętrzny, na przykład osoby z działu automatyzacji produkcji. Firma zajmująca się bezpieczeństwem technicznym i specjalizująca się w systemach nadzoru wideo i systemach alarmowych może nie tylko obsłużyć wszelkie prace konserwacyjne, ale może również układać nowe trasy patrolowe i monitorować operacje robotów.

Interakcja między pracownikami działu bezpieczeństwa a robotami wartowniczymi

Wsparcie operacyjne dla robotów bezpieczeństwa można podzielić na dwa cele. Po pierwsze, monitorowanie wypełniania funkcji związanych z patrolowaniem bezpieczeństwa wykonuje pracownik działu bezpieczeństwa. Dzięki temu osoba ta znajduje się na strzeżonym terenie i może szybko zarządzać trasami patrolowania

oraz eliminować przyczyny zatrzymania robota. Na przykład, jeśli wykonywane są prace związane z przenoszeniem materiałów lub czyszczeniem, sensowne jest odłączenie tego obszaru od szlaków patrolowych. Mogą wystąpić sytuacje, w których ładunek lub pojazdy pozostawione na ścieżce robota tworzą przeszkody, których nie można obejść. Zmiana trasy patrolu robota lub usunięcie przeszkód to coś, co lepiej pozostawić pracownikom ochrony, którzy znajdują się na terenie obiektu.

Praca z systemem nadzoru wideo robota w niczym nie różni się od pracy wykonywanej przez dyspozytora obsługującego stacjonarny inteligentny system nadzoru wideo.

Drugim celem jest zdalne monitorowanie stanu technicznego robota i szybkie usuwanie wszelkich usterek. Warto powierzyć to lokalnej firmie specjalizującej się w bezpieczeństwie technicznym, która znajduje się w obszarze łatwego dostępu. Utrzymując bezpośredni kontakt z działem pomocy technicznej SMP Robotics, lokalny przedstawiciel serwisu technicznego może zapewnić ciągłą wydajność robota bezpieczeństwa. Nawet personel małej firmy serwisowej może monitorować ciągłe operacje dużej liczby robotów dzięki urządzeniom systemu zdalnego monitorowania. Pozwala to na zdobycie doświadczenia w zakresie wykonywania prac konserwacyjnych w systemach technicznych robota bezpieczeństwa oraz w jaki sposób wykonać tę pracę techniczną szybko i niedrogo.

Autonomiczne roboty do ochrony odległych obiektów bez nadzoru, podstacji elektrycznej, zbiornika wody pitnej

Robot patrolowy jest idealny do rzadko zaludnionych, rzadko odwiedzanych obiektów. W odległych lokalizacjach należących do firm działających w sieci komunikacyjnej, które dysponują jedynie systemem telewizji przemysłowej, trudno jest zapewnić kontrolę nad wszystkimi pobliskimi obszarami. Robot bezpieczeństwa patrolujący jest w stanie zbadać wszystkie obiekty samodzielnie, bez udziału człowieka, a jeśli wykryje wtargnięcie, może przesłać obrazy wideo do dyspozytora. Dzięki swojej niezależności operacyjnej roboty patrolowe idealnie nadają się do zapewnienia niezawodnego poziomu bezpieczeństwa na obszarach, które w innym przypadku byłyby słabo strzeżone lub niestrzeżone. Zapewniając niezawodne bezpieczeństwo tych obiektów, możesz rozszerzyć ich możliwości i zwiększyć poziom ich zaangażowania w procesy produkcyjne.

Nowe możliwości robotyzacji procesu technologii zewnętrznej

Roboty produkowane przez SMP dają możliwość uczynienia nowego kroku w kierunku robotyzacji przestrzeni na wolnym powietrzu w obiekcie.

Roboty, które autonomicznie poruszają się po terenie zakładu, można wyposażyć w dodatkowe wyposażenie, takie jak czytniki kodów RF dla ładunków ponadgabarytowych, przechowywane w obiektach na wolnym powietrzu w celu późniejszej inwentaryzacji .

Aby zarejestrować liczbę samochodów zaparkowanych przy bramach strzeżonego obszaru, robot mobilny musi być wyposażony w zewnętrzny automatyczny system rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ALPR).

SMP Robotics Systems Poland ®